Mapa světa

Reliéfní mapa Afriky

Mapy Afriky


Reliéfní mapa Afriky
reliéfní mapa Afriky

Reliéfní mapa Afriky 2007

Reliéfní mapa Afriky poskytuje přehledný pohled na celý kontinent. Nejvyšší bod Afriky je Uhuru v pohoří Kilimandžáro, nacházející se na severovýchodě Tanzanie, který dosahuje výšky 5 895 metrů nad mořem. Naopak nejnižším bodem je Assalská proláklina, které se nachází v Džibuti, s hloubkou 155 metrů pod hladinou moře.

Afrika má několik velkých řek, včetně Nilu, druhé nejdelší řeky na světě, která protéká Ugandou, Jižním Súdánem, Súdánem a Egyptem. Na západě Afriky se nachází další velké řeky, jako je Kongo a Niger. Tyto řeky jsou důležité pro zásobování vodou a zemědělskou produkci v mnoha částech Afriky. Dalším důležitým prvkem reliéfní mapy Afriky jsou pouště a savany. Největší pouští na světě je Sahara, která se táhne přes většinu severní Afriky. Savany jsou rozšířené v subsaharské Africe a jsou domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou lvi, sloni a gepardi.

Reliéfní mapa také ukazuje některé z hlavních geologických rysů Afriky, jako jsou pohoří, jako jsou pohoří Atlas, a Velká příkopová propadlina, která se táhne podél východního pobřeží Afriky. Tyto prvky mají významné dopady na život v Africe, jako jsou například klima, zemědělská produkce a infrastruktura.